Strona głównaWspólnotyChór parafialny

Chór parafialny

Chór Parafialny został założony 07.11.1994 roku z inicjatywy śp. Ks. Jana Kotowskiego MSF.

Dyrygentem od początku powstania chóru jest mgr Gabriela Malcherczyk.

W repertuarze Chóru było około 160 różnorodnych utworów, a wśród nich: pieśni eucharystyczne, postne, msze wielkanocne, maryjne, kolędy, a także pieśni śląskie i ludowe.

W ciągu naszej 25-letniej działalności występowaliśmy około 300 razy urozmaicając swoim śpiewem msze św. z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy, Odpustu, Bożego Ciała, Dożynek. Śpiewaliśmy także na nabożeństwach majowych, fatimskich, i koncertach kolęd.

Chór brał udział w różnorodnych przeglądach i konkursach, w których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia.

Występowaliśmy m. in. w:

- przeglądzie chórów parafialnych Diecezji gliwickiej w Zabrzu;

- Przeglądzie Chórów powiatu Gliwickiego w Toszku;

- Ogólnopolskim Konkursie Pieśni postnych w Żorach.

Dwa razy koncertowaliśmy dla chorych ze szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Śpiewaliśmy w pobliskich kościołach.

Podsumowaniem i uwiecznieniem naszej pracy jest płyta CD z utworami eucharystycznymi i ludowymi jaką nagraliśmy dzięki pomocy i zaangażowaniu śp. Księdza proboszcza Pawła Ludwiga MSF.

W 2016 roku zostaliśmy laureatami prestiżowej nagrody „Bene Meritus”.

Ostatni występ, w którym braliśmy udział maiła miejsce 26.05.2019 roku w Ujeździe Śląskim na koncercie „Barka”. W związku z pandemią chór zakończył działalność w 2020 roku.

Obecnie po 3-letniej przerwie Chór reaktywował swoją działalność 17.10.2023 roku z inicjatywy ks. Proboszcza Adama Sobczyka MSF i dyrygentki Gabrieli Malcherczyk. Obecnie Chór liczy 19 osób. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18.30 w salce katechetycznej. Dyrygentem Chóru jest nadal Gabriela Malcherczyk. Naszą działalność zainaugurowaliśmy występem 22 listopada 2023 roku na mszy św. z okazji św. Cecylii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłujących śpiew na próby chóru.