PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaWspólnotyChór parafialny

Chór parafialny

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Chór został założony 7 listopada 1994 r., z inicjatywy nieżyjącego już śp. ks. Jana Kotowskiego. Dyrygentem od początku jest mgr Gabriela Malcherczyk. Obecnie zespół liczy trzydziestu śpiewaków, którzy są podzieleni na głosy: soprany i alty (panie), tenory i basy (panowie). Próby odbywają się raz w tygodniu we wtorki, od godz. 18.30 do 20.00. W repertuarze chóru znajduje się 140 różnych  utworów, a wśród nich są: pieśni eucharystyczne, wielkopostne, maryjne, msze oraz kolędy. Mimo, iż jesteśmy chórem parafialnym, wykonujemy również pieśni śląskie i ludowe z różnych regionów.

W ciągu naszej działalności występowaliśmy ok. 300 razy urozmaicając swoim śpiewem msze św. z okazji Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy, odpustu parafialnego, Bożego Ciała, Dożynek. Śpiewamy także na nabożeństwach majowych i fatimskich. Co roku prezentujemy w styczniu kolędy na Koncercie Kolęd.

Chór bierze udział w różnorodnych przeglądach i konkursach, w których zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Występowaliśmy, m.in. w:

- Przeglądzie Chórów Parafialnych Diecezji Gliwickiej w Zabrzu,

- Przeglądzie Chórów Powiatu Gliwickiego w Toszku,

- Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Postnych w Żorach.

 

Serdecznie zapraszamy osoby lubiące śpiewać do udziału w próbach chóru w każdy wtorek, od godz. 18.30 do 20.00 do salki katechetycznej.

 

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


Początek strony