PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaWspólnotyApostolstwo dobrej śmierci

ADS

Początków obecności Apostolstwa dobrej śmierci w życiu Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny można szukać już w roku 1981, kiedy to ks. Jan Czekała MSF, jako pierwszy z naszej Prowincji, wysłał do Tinchebray swoje zgłoszenie do Stowarzyszenia i został do niego przyjęty.

Aby zapewnić właściwą formację nowym członkom Stowarzyszenia, 22 marca 1982 roku, dyrektor o. Y. Dougue ustanowił zelatorem Apostolstwa na terenie Polski ks. Piotra Żelichowskiego MSF. Kardynał Józef Glemp 30 maja 1987 roku erygował polską Filię Stowarzyszenia, a jej prowadzenie powierzył Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny.

Na centralę polskiej filii zostało wyznaczone Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej, w którym posługę duszpasterską sprawują Misjonarze Świętej Rodziny.

W 1993 roku władze zakonne zwróciły się do biskupów diecezjalnych w Polsce z prośbą o zezwolenia na działalność Stowarzyszenia na terenie ich diecezji. Pozytywna odpowiedź hierarchów przyczyniła się do dynamicznego rozwoju dzieła.

W ciągu ponad trzydziestoletniej historii polskiej filii ADS zostały wypracowane następujące formy duszpasterstwa: rekolekcje parafialne, kazania okolicznościowe (np. z okazji założenia w parafii nowej wspólnoty ADS lub jubileuszu wspólnoty już istniejącej), spotkania opłatkowe, konferencje informacyjno-formacyjne na zaproszenie różnych grup i wspólnot, utrzymywanie regularnego kontaktu z istniejącymi wspólnotami ADS w Polsce i za granicą na corocznych spotkaniach opłatkowych.

W ramach Apostolstwa propagowana jest nieustanna modlitwa wstawiennicza, która skupia już blisko 2000 osób. W celu propagowania Apostolstwa i chrześcijańskiej wizji życia i śmierci prowadzona jest działalność wydawnicza i informacyjna oraz czasopismo ADS: Nadzieja i życie.

W naszej Parafii do Apostolstwa należy kilkanaście osób. Wciąż zapraszamy nowych chętnych do modlitwy o dobrze przygotowanie do spotkania z Panem na progu wieczności.

NASZA BUDOWA

SŁOWO NA DZISIAJ:


PROJEKT NOWEGO KOŚCIOŁA

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

Konto walutowe w EUR:

SWIFT: POLUPLPR

IBAN: PL 87 8436 0003 0000 0604 0253 0106

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com