Strona głównaWspólnotyOaza młodzieżowa

Oaza młodzieżowa

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

„Oaza starsza” jest wspólnotą skupiającą młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną naszej parafii. Istnieje i rozwija się od niemal 10 lat. Dąży do tego, by osoby, które ją tworzą, doświadczały coraz pełniejszej radości życia przez poznawanie i kształtowanie w sobie wartości chrześcijańskich . Oaza spotyka się w każdy piątek po Mszy św. szkolnej o godzinie 19-tej na spotkaniach formacyjnych, podczas których zgodnie z programem duszpasterskim danego roku , w sposób aktywny, dynamiczny, twórczy i z reguły bardzo radosny zgłębiane są kluczowe tematy naszej wiary. Krok po kroku oazowicze uczą się zawiązywać coraz bliższą więź z Chrystusem , a także pomiędzy sobą nawzajem. Poza tym młodzi ludzie podejmują szereg konkretnych działań dla dobra społeczności szkolnej parafialnej i całego Kościoła . Przygotowują różnorodne przedstawienia teatralne z okazji Dnia Papieskiego , Dnia św. Mikołaja, świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Organizują odwiedziny chorych i własnoręcznie wykonują dla nich drobne upominki. Corocznie wspierają misje przez organizację akcji „Kolędnicy misyjni”. W oazie młodzi ludzie starają się odkryć i rozwijać własne różnorodne talenty, po to by je pomnażać i dzielić się nimi z innymi, znajdując radość w dawaniu.

Konto bankowe dla wpłat na budowę nowego kościoła:

Tytuł: Darowizna na cele kultu religijnego