PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaO parafii"Opfergang"InformacjeOgłoszenia parafialne 20.11.2022

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie możesz pobrać w postaci pliku pdf klikając tutaj lub zobaczyć na stronie internetowej naciskając przycisk "Czytaj więcej...

          

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA  NIEDZIELĘ  CHRYSTUSA KRÓLA

  1. Dzisiaj 20 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  2. Także dziś  po Mszy św. wieczornej o godzinie 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas pierwszych szkół średnich) – nie jak było podane klas drugich. Za tydzień 27 listopada kolejne spotkanie dla uczniów klas pierwszych szkoły średniej.
  3. W poniedziałek 21 listopada – dzień św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.
  4. We wtorek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. To dzień wdzięczności okazanej organistom, dyrygentom, członkom chórów i scholii.
  5. W piątek 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej  - patronki kolejarzy.
  6. W przyszłą niedzielę 27 listopada – rozpoczyna się okres Adwentu. Nowy rok liturgiczny.
  7. Wiele osób pytaliśmy, czy zechcą palić w piecu pod kościołem w Żernicy. Nie znaleźliśmy chętnych. Spuścimy wodę by instalacja CO nie zamarzła. Sugerujemy by od grudnia do końca marca wszystkie Msze św. przenieść do ogrzewanej gazem kaplicy w Nieborowicach. Koszt ogrzewania kościoła w Żernicy to kwota ponad 30 tys. złotych. Jeżeli sytuacja kościoła się nie zmieni, to nie wyobrażamy sobie by to 10% wiernych utrzymało kościół. Parafianie muszą sobie uświadomić, że to Oni są odpowiedzialni za kościół.
  8. W sobotę 26 listopada można regulować opłaty cmentarne rano od 7.30 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10.  Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały kościół w Żernicy i Nieborowicach. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiarę.  W tym tygodniu do sprzątania  w Żernicy prosimy mieszkańców ul. Górniczej: 50, 50a, 50b, 50c, 48d. w Nieborowicach  z ul. Dworcowej: 12, 10.

SŁOWO NA DZISIAJ:


Początek strony