PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona główna

Ogłoszenia parafialne 07.08.2022

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie możesz pobrać w postaci pliku pdf klikając tutaj lub zobaczyć na stronie internetowej naciskając przycisk "Czytaj więcej...

          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA  XIX NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

 1. Dzisiaj w niedzielę 7 sierpnia na Górze św. Anny odpust ku Czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli
 2. Także dzisiaj na Górze św. Anny pielgrzymka motocyklistów
 3. OD piątku do niedzieli (12-14 sierpnia) na Górze św. Anny odpust Wniebowzięcia NMP (obchody kalwaryjskie)
 4. Pragniemy podzielić się radosną informacją wpisania konnych procesji wielkanocnych m.in. z naszej parafii na listę Niematerialnego Dziedzictwa Narodowego.
 5. Prosimy bliskich rodziny Nowożeńców aby po ślubach każdorazowo uprzątnąć konfetti i tym podobne rzeczy spod Kościoła także nie rzucać tych rzeczy i nie sypać ryżem.
 6. W minionym tygodniu 03 sierpnia zebrała się 7 osobowa grupa Parafian (Woluntariuszy), która chce wspierać działania dotyczące ochrony zabytkowego kościoła św.  Michała Archanioła w Żernicy oraz te prace wspierać swoimi modlitwami. Kto by chciał dołączyć do tej grupy, będzie mile widziany.
 7. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.30.
 8. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia – taca budowlana.
 9. Serdecznie zapraszamy na trzydniowe świętowanie z muzyką Norberta Blachy 26-28 sierpnia. Szczegóły na plakacie.
 10.  W dniach 18 do 20 sierpnia wyruszy z Gliwic Piesza Pielgrzymka na Jasą Górę. Z naszego dekanatu grupę organizuje par. Chrystusa Króla z Gliwic. Zapisy przez internet i u ks. Damiana Kubińskiego.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12.  Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały kościół w Żernicy i Nieborowicach. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiarę.  W tym tygodniu do sprzątania  w Żernicy prosimy mieszkańców ul. Jaśminowej: 31, 39, 40, 38, 36, 34, 32a. ,w Nieborowicach  z ul. Polnej: 7, 7a.
 13. Zmarł śp. Dawid Duda l. 58 z ul. Górniczej 58 w Żernicy. Różaniec w niedzielę w kościele o godz. 17.00. Pogrzeb w poniedziałek 08 sierpnia o godz. 12.00, przed pogrzebem w kościele różaniec o godz. 11.30.

 

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


Początek strony