PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaInformacjeOgłoszenia parafialne 18.10.2020

Ogłoszenia parafialne 18.10.2020

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie możesz pobrać w postaci pliku pdf klikając tutaj lub zobaczyć na stronie internetowej naciskając przycisk "Czytaj więcej...

         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś niedziela misyjna. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
  2. Na dzisiejszą uroczystość odpustową zaproszony był ks. Grzegorz Kamiński MSF ze Szczytnika. W domu gdzie przebywa jeden ze współbraci ma objawy wirusa. Ks. Grzegorz zrezygnował z przyjazdu. Kazania głosi nam nasz współbrat, który pracuje w Niemczech ks. Prof. Kazimierz Fiedeń MSF. Dziękujemy za prace przed odpustem Chopcom z Kapliczki i tym panom, którzy im pomogli. Pomalowali dach, poprawili elewację a także pomalowali małą kapliczkę. Dziękujemy także osobom, które w miniony piątek sprzątały kaplicę.
  3. Przyjmujemy wypominki. Od 02 – 09 listopada będzie odprawiana Msza Św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. Trwają nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz odmawiania różańca w domu.
  5. W środę o godz. 18.00 ks. Proboszcz na mocy decyzji ks. Biskupa udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Część młodzieży, która  jest na kwarantannie, otrzyma sakrament w późniejszym czasie. Kto z rodziców lub młodzieży miałby obawy może przyjąć ten sakrament w drugim terminie. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed sakramentem bierzmowania.
  6. W czwartek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.
  7. Pod chórem wyłożone są znicze Caritas po 3 zł. A także kalendarze jako cegiełki na misje.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół w Żernicy i w Nieborowicach. Do sprzątania kościoła w Żernicy w tym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Górniczej: 76a, 76, 72, 72a, 70, 68. a w Nieborowicach mieszkańców z ul. Krywałdzkiej: 15, 15a.
  10.  Zmarła śp. Stefania Grzesik l. 81 z ul. Polnej 6 w Nieborowicach. Różaniec w kaplicy cmentarnej w niedzielę o godz. 17.00. Pogrzeb w poniedziałek 19 października o godz. 11.00. Rodzina prosi by zamiast wieńców złożyć ofiare na budowę kościoła. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


ODWIEDZIŁO NAS:

119225
DziśDziś707
WczorajWczoraj809
TydzieńTydzień3440
MiesiącMiesiąc19992
Początek strony